ŠIAURIETIŠKOS ISTORIJOS

Queer istorijos išsaugojimas: nuo Vilniaus iki Bergeno

2025 02 01

„Bendradarbiavimas tarp Baltijos ir Šiaurės šalių yra labai svarbus ir tuo aspektu, kad tai leidžia nesijausti tokiems vienišiems. Pasisemti patirties be tokių susitikimų, kuriame aš buvau, yra labai sudėtinga. Tokie susitikimai padeda judėti į priekį“, – pasakoja Augustas Čičelis, iniciatyvos „išgirsti“ vadovas ir vienas iš Lietuvos queer archyvų kuratorių.

Gavęs Šiaurės ir Baltijos šalių kultūros mobilumo programos finansavimą vizitui Bergene, Augustas aplankė nacionalinį Norvegijos queer archyvą, dalyvavo konferencijoje ir Šiaurės šalių queer archyvų tinklo susitikime.

„Buvo labai svarbu pamatyti, kaip yra kaupiami duomenys, iš kur jie gaunami, kaip jie laikomi, kaip sisteminama informacija. Mums buvo svarbu pastebėti, kad tie archyvai yra labai įvairūs ir tai leidžia drąsiau žengti mums žingsnius“, – pasakoja Augustas.

„išgirsti“ – erdvė queer socialiniam ir kultūriniam veiksmui. Iniciatyvos veiklos sritys apima queer kultūrą, archyvavimą, psichosocialinę gerovę. Kultūrinėmis ir socialinėmis iniciatyvomis kuriame saugias erdves, kuriose bendruomenė galėtų reikštis ir atrasti savo balsą, kurį išgirstų ir platesnė visuomenė.

„Mums svarbu, kad queer bendruomenės saviraiška, matomumas ir priėmimas būtų matomas platesniame žmogaus teisių, socialinio teisingumo, ekologijos kontekste“, – teigia „išgirsti“ kūrėjai.

Daugiau informacijos

Brigita Urmanaitė

Brigita Urmanaitė

Patarėja kultūros ir švietimo klausimais

Lietuvių, anglų, norvegų, estų, rusų

NAUJIENLAIŠKIS

NAUJIENLAIŠKIS

Gaukite naujienas pirmieji

Success!

Dėkojame, kad užsiprenumeravote!