Pasak Oslo universitete studijuojančios Elviros Gill, studijos yra nemokamos, tačiau pragyvenimas Norvegijoje brangus. Todėl daugelis studentų savaitgaliais ar vakarais dirba, o laisvalaikiu vietoje kavinių mieliau lankosi vieni pas kitus, mėgsta aktyviai leisti laiką gamtoje, eiti į žygius.
Jonas Nilsson atkreipė dėmesį, kad Švedija itin siekia pritraukti gamtos, inžinerinių, energetikos, tiksliųjų mokslų studentus – daug tokių studijų programų vyksta anglų kalba, darbdaviai skiria skatinamąsias stipendijas ir ieško būsimų darbuotojų dar nepabaigus studijų. Pasak Jonas, kitas universitetų Švedijoje išskirtinumas – neformali bendravimo kultūra, kai studentams įprasta į dėstytojus kreiptis vardu.
Mathias Dybdahl Thuesen papasakojo, jog Danijos universitetai puikiai vertinami pasauliniuose reitinguose, čia studijuoja nemažai studentų iš užsienio, nėra sunku susirasti draugų. Studijų metu daug atsakomybės tenka pačiam studentui – pasirengti paskaitoms, laiku atsiskaityti, bendravimas su dėstytojais taip pat nėra labai formalus.
Selmer Borges Øines iš Norvegijos bei kiti studentai taip pat pabrėžė, kad universitetai rūpinasi ne tik akademiniais studentų pasiekimais, bet ir emocine būsena – daugelis jų siūlo psichologinę pagalbą, konsultacijas, skiria mentorius, kurie pasirengę visuomet padėti.
Daugiau apie studijas Šiaurės šalyse rasite prezentacijose žemiau.