Data & laikas
20.01.2021 10:00 (GMT+3)
Kur
Renginys vyks internete
Kalba
Anglų k.
2021 m. Sausio 20 d. 10–12 val. Šiaurės ministrų taryba ir „Oxford Research“ kviečia į internetinį seminarą apie Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimą.
Spustelėkite čia norėdami užsiregistruoti.
Kaip Šiaurės ir Baltijos šalių santykiai gali vystytis dinamiškame kontekste atsižvelgiant į galimus naujus prioritetus? Kaip galima užtikrinti politinį stabilumą ir skatinti ekonominį vystymąsi Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimu?
Kaip regiono šalys gali mokytis viena iš kitos, susidurdamos su kartais panašiais, kartais skirtingais iššūkiais visuomenėms? Kaip naujoji Šiaurės ministrų tarybos vizija iki 2030 m., orientuota į ekologišką plėtrą, konkurencingumą ir socialiai tvarų vystymąsi, gali būti svarbi šiame procese?
Kaip galime pasinaudoti keitimusi kultūra, idėjomis ir gerąja patirtimi? Ir į kokias kliūtis reikia atkreipti dėmesį?
Šie ir daugelis kitų klausimų bus nagrinėjami Šiaurės ministrų tarybos ir „Oxford Research“ organizuojamame internetiniame seminare kaip atlikto Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo vertinimo dalis.
Programa:
10:00-10:10 – Šiaurės ministrų tarybos Generalinės sekretorės biuro vadovo Jonas Wendel ir „Oxford Group“ vadovo dr. Kim Hannemann Møller sveikinimas ir įžanga.
10:10-10:40 – 1 grupė: socialinė ir ekonominė plėtra ir bendradarbiavimas.
- Erkki Tuomioja, Suomijos parlamento ir Šiaurės tarybos prezidiumo narys regioninio bendradarbiavimo ir ekonominės pažangos klausimais;
- Helge Pedersen, „Nordea“ grupės vyriausiasis ekonomistas. Apie ekonomikos perspektyvas ir bendradarbiavimą regione.
- Dr. Trine Villumsen Berling, Danijos tarptautinių tyrimų instituto vyresnioji mokslo darbuotoja Šiaurės ir Baltijos šalių energetikos tinklų ir bendradarbiavimo klausimais.
10:40–11:00 – klausimų ir atsakymų sesija
11:00-11:30 – 2 grupė: būsimo bendradarbiavimo galimybės.
- „Women Go Tech“ įkūrėja Žydrūnė Vitaitė apie Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimo ir mainų naudą.
- Estijos švietimo ir mokslo ministerijos generalinis sekretorius Mart Laidmets apie švietimo ir bendradarbiavimo Šiaurės ir Baltijos regione.
- Gunta Sloga, Vykdomoji direktorė, Baltijos šalių žiniasklaidos kompetencijos centras. Apie Šiaurės ir Baltijos šalių regioninės žiniasklaidos plėtrą.
11:30-11:50 – klausimų ir atsakymų sesija
11:50-12:00 – Jonas Wendel baigiamoji kalba.
Kontekstas
1991 m. Šiaurės ministrų taryba įsteigė vietos biurus visose trijose Baltijos valstybėse, kad palaikytų demokratijos plėtrą ir valstybės kūrimą nepriklausomybę atgavusiose šalyse. Po trijų dešimtmečių biurai vis dar veikia, o bendradarbiavimą apibūdina daugybė veiklų, kuriose dalyvauja įvairūs partneriai Baltijos ir Šiaurės šalyse.
Pagrindinis Šiaurės ministrų tarybos paramos Šiaurės ir Baltijos šalių bendradarbiavimui tikslas yra prisidėti prie stabilaus ir klestinčio Baltijos jūros regiono. Per pastaruosius 30 metų Estija, Latvija ir Lietuva bei visas Baltijos jūros regionas patyrė reikšmingą ekonominę plėtrą ir integraciją į makroregioninį ir Europos bendradarbiavimą. Tačiau pastaraisiais metais vystymuisi kelia iššūkių demokratijos vystymasis, migracija, geopolitinės įtampos ir pastaruoju metu -„Covid-19“ pandemija.