Treneriai, vaikai ir tėvai
FK „Ataka“ techninio direktoriaus Aivaro Meškinio teigimu, per metus vaikų treniruotėse dalyvavo daugiau nei šimtas tėvų, dalis jų ilgainiui tapo tikrais trenerių pagalbininkais ir asistentais. „Pirmaisiais projekto metais šį tėvų savanorystės modelį taikėme Justiniškių, Vilkpėdės ir Pilaitės mikrorajonuose. Pradėjome nuo pačių mažiausių, ikimokyklinio amžiaus vaikų treniruočių darželiuose. Skandinaviška patirtis rodo, kad norint sudominti ir įtraukti vaikus į sportines veiklas, labai svarbus tėvų vaidmuo. Lietuvoje įprasta, kad vaikus į treniruotes atvežę tėvai apsiriboja tik pasyviu treniruotės stebėjimu, o dažniausiai tiesiog leidžia laiką įnikę į savo išmaniuosius telefonus. Mes nusprendėme, kad visi tėvai gali tiesiogiai dalyvauti treniruotėse su savo vaikais. Iš pradžių buvo visko – tėveliai abejojo savo sugebėjimais, galimybėmis, bet kelis kartus pabandę – suprato, kad jie gali ne tik padėti treneriams, bet ir smagiai leisti laiką su vaikais“, – pastebėjo A.Meškinis.
Pilaitės mikrorajone su ikimokyklinio amžiaus vaikais dirbantis „Atakos“ futbolo mokyklos treneris Karolis Jankeliūnas teigė, kad vien jo vedamose treniruotėse per metus su vaikais dalyvavo apie 50 tėvelių, o esminis jų veiklos rezultatas – pasikeitęs vaikų ir tėvų santykis. „Galiu pasakyti, kad per metus laiko labai stipriai pasikeitė tėvų elgesys su vaikais. Tėvai suprato, kad treniruotės metu vaikams skiriamas dėmesys yra labai svarbus ne tik vaikams, bet ir jiems patiems. Užsimezga tam tikras ryšys, atsiranda savitarpio supratimas su vaikais, be to, ugdomas ir bendruomeniškumo jausmas tarp tėvų, nes visi siekia vieno tikslo, visi stengiasi įtraukti vaikus į treniruotes, sudominti juos. Be to, pabendravę su treneriu, patys pamėginę pasidarbuoti su vaikais, tėvai daug geriau suvokia treniruočių specifiką, problemas ir iššūkius. Kai kurie tėveliai, jei taip galima sakyti – užsikabina, išryškėja jų lyderystės bruožai, jie tampa tikrais treneriais-savanoriais, kurie ne tik būna su vaikais treniruotės metu, bet ir įsitraukia į kokybiško treniruočių proceso kūrimą“, – kalbėjo K.Jankeliūnas.
Tuo metu Vilkpėdėje treniruočių procesą prižiūrintis „Atakos“ treneris Lukas Blažys atkreipė dėmesį, kad dirbant su pačiais mažiausiais auklėtiniais tėvams nereikia jokių specifinių futbolo įgūdžių, užtenka tik noro ir pasiryžimo dalyvauti procese. „Darželinukams labai svarbus dėmesys. Kai treniruotėse dalyvauja tik treneriai, tada dešimčiai vaikų tenka vienas suaugęs žmogus, o kuomet įsitraukia tėveliai, tada stengiamės, kad vienam suaugusiam tektų keturi vaikai. Kadangi darželinukų treniruotėse vaikai dar nesimoko sudėtingų futbolo elementų su kamuoliu, bet lavina motoriką, judesių įvairovę, tad ir tėvams nereikia išmanyti futbolo technikos ar taktikos paslapčių. Bendras įspūdis iš pirmų šio projekto metų tikrai pozityvus, matome, kad savanoriams puikiai sekasi, jie noriai dalyvauja treniruotėse ir sėkmingai susitvarko su trenerių skiriamomis užduotimis“, – teigė L.Blažys.