Kūrybinė stovykla – tai Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje įgyvendinamo projekto „Šiaurės ir Baltijos šalių pasakojimai“ dalis. Projekto partneriai ir stovyklos šeimininkai – teatras vaikams ir visai šeimai „Teatriukas“.
Stovyklautojai, 15 – 18 metų jaunuoliai iš Molėtų kultūros centro jaunimo teatro grupės REMARKA, vadovaujamos Jolantos Matijošiūtės – Žalalienės, įsikurs Drąsių kaime Molėtų r. esančioje meno rezidencijoje ir edukacijų erdvėje SCENA D. SCENA D – viensėdyje, senoje kalvio sodyboje, ilgaamžių obelų pavėsyje „Teatriuko“ įkurta moderni erdvė kūrybai bei bendruomenės kultūriniams renginiams. Nuostabi ir turtinga Dubingių krašto gamta ir istorija įkvepia ramybei ir kūrybai, na, o vasarų metu čia klega vaikai, kurie atvyksta į edukacijas ir kūrybines stovyklas, kurias kasmet globoja Molėtų rajono savivaldybė ir Dubingių seniūnija.
Kūrybinius užsiėmimus vesiantis Agnar Jón Egilsson (Aggi) yra islandų aktorius ir režisierius, edukatorius, besidomintis improvizaciniais teatro metodais, kurie paremti laisva vaizduote. Aggi yra įkūręs ir vadovauja vaikų teatrui ir dramos būreliui, vaidina profesionaliuose ir mėgėjų teatro spektakliuose, veda dramos užsiėmimus mokyklose ir universitetuose. Jis yra baigęs Islandijos Dramos mokyklą, Londono Menų edukacijos mokykloje įgijo dramos magistro laipsnį.
Stovyklos ir kūrybinės erdvė SCENA D šeimininkai teatras vaikams ir visai šeimai „Teatriukas“ jau daugiau nei du dešimtmečius kuria ir keliauja su spektakliais, edukacijomis į įvairias scenas Lietuvoje ir pas užsienio lietuvius. Teatrui vadovauja režisierius Žilvinas Ramanauskas ir aktorė, kultūros vadybininkė Dalia Mikoliūnaitė. „Teatriuko“ bendravimas ir meilė Islandijai prasidėjo dar 2009 m., kuomet visa trupė vyko į stažuotę, tyrinėjo Islandijos gamtą, pasakas. Bendravimas nenutrūko iki šiol – teatras palaiko ryšius su menininkais Islandijoje, susitinka tarptautiniuose renginiuose.
Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje įgyvendinamas projektas „Šiaurės ir Baltijos šalių pasakojimai“ (angl. Nordic-Baltic stories), supažindina jaunimą su kūrybinio rašymo, pasakojimo ir kitomis tradicinėmis bei skaitmeninėmis kūrybiškumo technikomis. Siekiama, kad kūrybinės dirbtuvės su Lietuvos ir Šiaurės šalių menininkais paskatintų jaunus žmonės drąsiau kalbėti apie savo jausmus, kylančius sunkumus, kurti ryšius su bendraamžiais, atrasti kūrybos ir bendravimo džiaugsmą.