Lietuvoje projektą „Pamatyk, pasėk ir paragauk!“ įgyvendina Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje drauge su Šiaurės šalių genetinių išteklių centru „NordGen“ ir Lietuvos universitetų Botanikos sodų asociacija.
„Nykstanti biologinė įvairovė ir klimato kaita jau kelia iššūkių žemės ūkio sektoriui, o atsižvelgiant į esamą pasaulinį kontekstą – tebevykstantį karą Ukrainoje ir neseniai praūžusią pandemiją – akivaizdu, kad pernelyg didelė priklausomybė nuo importuojamų maisto produktų daro mus pažeidžiamus. Šių iššūkių akivaizdoje kaip niekada svarbu gebėti apsirūpinti maistu, atrasti ir išmokti auginti mūsų regionui būdingas maistines kultūras, įtraukti jas į savo valgiaraštį“, – įsitikinusi Agnė Buraitytė, Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje patarėja klimato, aplinkosaugos ir skaitmeninimo klausimais.
Mokyklas jau pasiekė 290 komplektų sėklų, skirtų edukacinėms-eksperimentinėms veikloms: „Kas yra sėkla?“, „Mikrožalumynų auginimas patalpoje“, „Keturių rūšių grūdai“, „Toks pat, bet skirtingas“. Pirmieji užsiėmimai skirti stebėti dygimo procesą ir užsiauginti įvairių žalumynų klasėje, o paskutiniai du – auginti daržoves ir grūdines kultūras mokyklos aplinkoje, o vasarą ir rudenį nuimti derlių.