Gilias medinės architektūros tradicijas turinčioms Šiaurės šalims forume atstovaus būrys architektų ir mokslininkų iš Suomijos, Danijos, Švedijos ir Norvegijos. Pranešimus apie medinės architektūros tendencijas, medinio architektūros paveldo išsaugojimą, standartus ir saugumo reikalavimus skaitys:
- Pekka Heikkinen, Aalto universitetas (Suomija): Experiments and Experiences in Wood
- Jouni Hakkarainen, Eurofins Expert Services Oy (Suomija): European Standards and Regulations for Fire Safety – Theory and practice
- Emre Ilgin, Tampere universitetas (Suomija): Dovetailed Massive Wood Board Elements for Multi-Story Buildings
- Robert Schmitz, White Arkitekter (Švedija): Sara Kulturhus Centre (World Architecture Festival 2022 award)
- Erlend Hofstad, Vestlando apskrities taryba (Norvegija): Preserving the Wooden City of Bergen – UNESCO World Heritage site
- Teemu Kurkela, JKMM Architects (Suomija): Infrastructure for Happiness
- Jakob Brandtberg Knudsen, Danijos Karališkoji akademija: Improving Rural Housing in Asia and Africa
- Jaakko Parkkonen, Helin & Co Architects (Suomija): WOOD – diversity and simplicity
Kaip teigia VILNIUS TECH Strateginės partnerystės prorektorius dr. Adas Meškėnas, tokio formato forumas, kuomet susitinka skirtingų sričių verslo, akademinė bendruomenė, yra aptarinėjamos galimos medinių konstrukcijų panaudojimo perspektyvos statybos pramonėje, Lietuvoje vyksta pirmą kartą. Jis taip pat pabrėžia, kad bendradarbiavimas su verslo, pramonės atstovais yra itin reikšmingas, įgyvendinant VILNIUS TECH strateginius tikslus, susijusius su inžinierių, architektų rengimu, visuomenės inžineriniu švietimu.
„Bendradarbiavimas padeda stiprinti ryšius su esamais ir potencialiais partneriais. Tikiuosi, kad šis forumas paskatins generuoti idėjas apie platesnį medienos naudojimą sudėtingesnių pastatų konstrukcijose. Galbūt medinio dangoraižio statybos Lietuvoje šiandieną būtų per didelis iššūkis, tačiau tikiu, kad medinių konstrukcijų visuomeninių ar daugiaaukščių statinių projektus galėtume įgyvendinti“, – teigia A. Meškėnas.
Pasak Architektūros katedros profesoriaus doc. Audriaus Ambraso, medinė architektūra skatina gerų proporcijų bei išmoningų detalių paiešką. Jai būdingos santūrios statinių formos, tačiau dėl to ji kartais gali pasirodyti kiek nuobodi.
Jeigu mes tikrai nuoširdžiai norime gyventi tvariau, mums reikia pratintis ir prie tvarios estetikos, lygiai kaip mes pratinamės prie sveikesnio maisto, kuris yra be pridėtinio cukraus ir skonio stipriklių.