Internetiniame tinklapyje paaugliai galėjo anonimiškai pasidalinti savo problemomis ir gauti atsakymus iš psichologų, sveikatos specialistų ir socialinių darbuotojų. Nedas pasakoja, kad jų konsultantai – suaugę, aukštąjį išsilavinimą turintys žmonės padeda jiems neatlygintinai, nes labai palaiko ir skatina tokią jaunų žmonių iniciatyvą.
„Paauglystė be streso“ komanda šiuo metu intensyviai kuria programėlę, kurios pagalba paaugliams bus dar paprasčiau gauti atsakymus. „Bus ir forumas, ir daugiau informacijos apie stresą, kaip jį valdyti. Kol kas programėlė bus skirta paaugliams, bet ateityje galvojam ir apie pagalbą vyresniems“, – ateities planais dalinasi N. Vedeckas. Jis tvirtai žino, kad kokį verslą besukurtų, jam vienas svarbiausių dalykų bus pagalba kitiems žmonėms.
Savo patirtį ir idėjas Nedas Vedeckas pristatė jaunimui skirtame renginyje „Socialinio verslumo diena’2020. Socialinis verslas – galimybių niša jaunimui“.
Renginį globojanti Šiaurės ministrų tarybos biuro Lietuvoje vadovė Helen Nilsson džiaugiasi, jog Lietuvoje yra daug progresyvių jaunų žmonių, kurie jau neįsivaizduoja verslo be socialinės atsakomybės. „Jauni žmonės turėtų būti priimami kaip vietiniai ir globalūs mūsų visuomenės ir bendruomenės lyderiai. Jie yra tie, kurie nori kelti klausimus apie socialinę atsakomybę, tvarumą ir socialinį teisingumą. Jie nori veikti, kurti ir pradėti verslą naujoviškiau. Nuo 2016 m. Šiaurės ministrų taryba įgyvendina vaikų ir jaunimo strategiją, kurios tikslas yra sudaryti geras gyvenimo sąlygas ir pagerinti jaunimo įtaką. Veikdami Lietuvoje siekiame sukurti prasmingą dialogą su jaunimu socialinio verslumo srityje ir kartu rasti geriausius sprendimus – savo planetos ir visuomenės labui“, – sako H. Nilsson.
Socialinio verslumo dienos minėjimo renginiai vyksta kasmet visame pasaulyje 3-iąjį lapkričio ketvirtadienį. Lietuvoje Socialinio verslumo diena minima antrą kartą. Projekto partneriai šiais metais renginį tikslingai skiria Lietuvos jaunimui – besimokantiems, studijuojantiems, planuojantiems studijuoti, svarstantiems apie profesinio ir visuomeninio gyvenimo pasirinkimus.
„Socialiniame versle jaunimas randa prasmę, jiems vis svarbiau tampa kurti poveikį visuomenėje ir jį plėsti. Daugėja žmonių, norinčių panaudoti savo verslumą geresniam pasauliui kurti“, – sako renginio organizatorė, VšĮ „Geri norai “ vadovė Jurgita Ribinskaitė-Glatzer.
Renginyje jauni žmonės, esami ir būsimi lyderiai, dalinosi patirtimi, kalbėjo apie socialinę atsakomybę, tvarų vartojimą ir norą kurti inovatyvias įmones bei organizacijas, kurios skirsis savo tikslais bei struktūra nuo tradicinio verslo principų. Pranešimus skaitė Lietuvos socialinio verslo asociacijos, „Verslios Lietuvos“ atstovai, kitų šalių jaunimo socialinio verslo iniciatyvas pristatė renginio svečiai iš Švedijos, Latvijos.