„Suomija ir Alandų Salos bendro pirmininkavimo metu daugiausia dėmesio skirs trims pagrindinėms sritims: vaikų ir jaunimo gerovei, saugumo stiprinimui ir Šiaurės šalių konkurencingumo didinimui“, – pažymi Suomijos ministras pirmininkas Petteri Orpo.
Vaikų ir jaunimo teisės
Suomija ir Alandų Salos pabrėžia vaikų ir jaunimo teises, gerovę ir dalyvavimą Šiaurės šalių regione. Pirmininkavimo programoje teigiama, kad ir toliau turėtų būti laikomasi JT Vaiko teisių konvencijos ir ja vadovaujamasi. Vaikai turi teisę į jiems reikalingą apsaugą ir priežiūrą, todėl pirmininkavimo programoje raginama sistemingai stebėti su vaikais ir jaunimu susijusias iniciatyvas.
Civilinė parengtis ir saugumas
Pirmininkavimo programoje visuomenės pasirengimas ir atsparumas pabrėžiamas kaip vis svarbesnė bendradarbiavimo sritis, apimanti kelis Šiaurės ministrų tarybos administracinius sektorius. Šiaurės šalių tvirta spaudos ir saviraiškos laisvė kartu su media raštingumu ir stipria teisine valstybe sudaro tvirtą pagrindą pasipriešinti išorės įtakai. Pirmininkavimo programa siekiama sukurti bendrą ir visapusišką pasirengimą įvairioms krizėms ir hibridinėms grėsmėms.
Farerų Saloms, Grenlandijai ir Alandų Saloms taip pat suteikiama galimybė dalyvauti šiame darbe. „Alandų saloms svarbu dalyvauti bendradarbiavimo veikloje, susijusioje su civiline parengtimi. Šalis yra Baltijos jūros viduryje, todėl labai svarbu, kad ji būtų neatsiejama Šiaurės šalių civilinės parengties dalis“, – pabrėžia Alandų Salų premjerė Katrin Sjögren.
Didesnis konkurencingumas
Pirmininkavimo programoje teigiama, kad Šiaurės šalių regiono ekonominė padėtis ir konkurencingumas yra labai svarbūs siekiant užtikrinti verslo sektoriaus plėtrą ir visuomenės gerovę. Ateityje Šiaurės šalių įmonės turi turėti gebėjimų ir galimybių diegti naujoves ir konkuruoti pasaulinėse rinkose, o to bus siekiama stiprinant bendradarbiavimą inovacijų ir tvarių sprendimų srityse.
Vizija 2030
Šiaurės ministrų taryba siekia įgyvendinti Šiaurės šalių ministrų pirmininkų patvirtintą „Viziją 2030“, kuri siekia, jog Šiaurės šalys taptų tvariausiu ir labiausiai integruotu regionu pasaulyje iki 2030 m. Pastangos šiam tikslui pasiekti dabar įžengia į paskutinį, lemiamą etapą. Pirmininkavimo programoje pabrėžiama, kad trys strateginiai prioritetai – tvarus, konkurencingas ir socialiai integruotas Šiaurės šalių regionas – ir toliau išlieka svarbiausiomis Šiaurės šalių bendradarbiavimo gairėmis.