Kvietime dalyvaujančios šalys: Lietuva, Estija, Norvegija, Švedija. Lietuvos mokslo tarybos indėlis – skirti lėšų finansuoti tarptautinio projekto dalį, kurią įgyvendina projekto vykdytojas (-ai) iš Lietuvos.
Šio kvietimo tikslas yra bendrai finansuoti aukščiausios tarptautinės kokybės ir svarbos mokslinių tyrimų projektus, kuriems daugiašalis bendradarbiavimas suteikia aiškią pridėtinę vertę. Migracija ir integracija yra sudėtingi ir nuolat besikeičiantys reiškiniai, kuriems reikia nuolatinių mokslinių tyrimų, kad galėtume suprasti ir veiksmingai spręsti dėl padidėjusio migrantų srauto kylančius iššūkius ir atsiradusias galimybes.
Geresnis integracijos procesui įtaką darančių veiksnių supratimas leistų politikams ir specialistams kurti veiksmingesnes migrantų integracijos į priimančiąją visuomenę programas. Be to, migracijos ir integracijos tyrimai gali padėti išsklaidyti mitus ir stereotipus apie migrantus ir jų poveikį visuomenei bei suteikti tikslesnį supratimą apie migracijos realybę ir jos padarinius.
Kvietime prioritetas bus teikiamas šioms temoms:
- Integravimo procesai ir modeliai
- Socialinė sanglauda ir nelygybė
- Migracijos ir integracijos politika ir valdymas
Kas gali teikti paraišką
Mokslinių tyrimų projektuose turi dalyvauti partneriai iš mokslinius tyrimus atliekančių organizacijų bent iš trijų Šiaurės šalių arba dviejų Šiaurės šalių ir Lietuvos ir (arba) Estijos. Šiaurės šalys čia apibrėžiamos kaip Danija, Suomija, Islandija, Norvegija, Švedija, Farerų salos, Grenlandija ir Alandai. Atkreipiame dėmesį, kad projekto konsorciumui turi priklausyti Norvegijos ir (arba) Švedijos mokslinių tyrimų institucija.
Priimančioji mokslinių tyrimų projekto institucija (projekto savininkas) turi būti mokslinius tyrimus vykdanti organizacija, įsikūrusi vienoje iš kvietimą bendrai finansuojančių šalių: Švedijoje, Norvegijoje, Estijoje ir Lietuvoje.
Finansavimas ir paraiškų teikimas
Didžiausia finansavimo suma, skiriama tyrimų projektui, yra 10,5 mln. Norvegijos kronų.
Projektų pradžia – 2025 m. I ketv. Projektų trukmė – 3–4 metai.
Paraiškų teikimo terminai – paraiškos teikiamos NORDFORSK elektroninėje paraiškų teikimo sistemoje iki 2024 m. gegužės 14 d. 13 val. (CEST – Centrinės Europos vasaros laiku).
Išsamesnė informacija apie kvietimą teikti paraiškas, reikalavimai šalių dalyviams yra skelbiami NORDFORSK inertneto puslapyje.
Pagrindines paraiškų rengimo nuostatos Lietuvos dalyviams rasite Lietuvos mokslo tarybos interneto puslapyje