Projektui vadovauja Šiaurės ministrų tarybos biuras Latvijoje, bendradarbiaudamas su Šiaurės ministrų tarybos biurais Lietuvoje ir Estijoje. Jis įgyvendinamas itin svarbiu laikotarpiu – nuo 2025 m. visos ES valstybės narės privalo atskirai rinkti panaudotą tekstilę pakartotiniam naudojimui arba perdirbimui.
Naujoji iniciatyva grindžiama 2018-2020 m. vykdytu projektu „Šiaurės ir Baltijos šalių žiedinės tekstilės sistemos link“. Juo siekta atkreipti dėmesį į Šiaurės ir Baltijos šalių regioną kaip tekstilės ekosistemą, pagilinti žinias, susijusias su tekstilės atliekų prevencija ir mažinimu Baltijos šalyse, bei padidinti regiono pajėgumus tekstilės atliekų tvarkymo srityje.
Šiaurės šalys pirmauja ES tekstilės ekosistemų inovacijų, mokslinių tyrimų ir sprendimų bei technologijų kūrimo srityje, o Baltijos šalys atlieka svarbų vaidmenį platesniame regioniniame kontekste. Nors Šiaurės ir Baltijos šalyse stebimas tvarios mados ir tekstilės proveržis, naujuoju projektu bus stiprinamas bendradarbiavimas žiedinės tekstilės ekonomikos srityje ir įtvirtinamos regiono pozicijos ES tekstilės ekosistemoje bei pasauliniame kontekste.
Projekte daugiausia dėmesio bus skiriama Šiaurės ir Baltijos šalių tekstilės ekosistemos dalyvių įtraukimui ir dalijimuisi žiniomis. Įgytos žinios taip pat bus panaudotos rengiant pramonės ir suinteresuotųjų šalių bendradarbiavimo gairių dokumentą.
Projekto partneriai Baltijos šalyse yra Dace Akule, tvarumo ir tekstilės ekspertė, atstovaujanti „Green Liberty“ (Latvija); Dr. Kerli Kant Hvass, „Revaluate“ (Estija) įkūrėja ir Olborgo universiteto (Danija) žiedinės ekonomikos docentė, ir Viktorija Nausėdė, „Looptex“ (Lietuva) įkūrėja. Renginyje Vilniuje susitikusiems partneriams surengti pažintiniai vizitai į UAB „Humana LT“ rūšiavimo centrą bei „Looptex“ – žiedinės mados technologijų įmonę, kurios misija – sukurti efektyvią tekstilės atliekų pakartotinio naudojimo ir perdirbimo sistemą.