Viešosios bibliotekos yra pagrindinis informacinių ir ryšių technologijų (IRT) mokymų iniciatorius, tačiau greitas technologijų vystymasis ir nuolatiniai pokyčiai skatina organizacijas ieškoti kuo įvairesnių formų ir galimybių supažindinti senjorus su skaitmeniniu pasauliu. Projekto sprendimas – skatinti skaitmeninę įtrauktį pasitelkus kartų mentorystę. Senjorus skaitmeninių įgūdžių temomis konsultuos jauni žmonės, taip tobulindami savo mikštąsias kompetencijas ir įgydami būsimai karjerai naudingos patirties per savanorišką veiklą.
Mentorystės modelio įgyvendinimo gairės
Projekto tikslas
Sukurti ir išbandyti atvirkštinės mentorystės sistemą Lietuvoje, kad ją būtų galima taikyti visame Šiaurės ir Baltijos šalių regione.
Projekto uždaviniai
- Didinti jaunimo ir senjorų skaitmeninį raštingumą, mažinti kartų atskirtį, puoselėjant saugius, pasitikėjimu grįstus ir palaikančius kartų santykius, tuo pačiu buriant vietos bendruomenes.
- Skatinti prasmingai išnaudoti jaunimo savanoriškos veiklos valandas mokyklose, ugdant kartų santykį ir prisidedant prie socialiai įtraukaus, konkurencingo ir atsparaus regiono kūrimo.
Projekto tikslinės grupės
- Jaunimas iš miestų ir kaimo vietovių, kurie per savanorystę įgaus žinių ir pasitikėjimo savimi.
- Senjorai, kurie įgis būtinų skaitmeninių žinių, taip pat gerės jų įsitraukimas ir aktyvumas bendruomenėse.
- Projektas taip pat orientuotas į Šiaurės ir Baltijos šalių ekspertus, suinteresuotas šalis bei įvairias organizacijas, susijusias su pagrindinių tikslinių grupių dalyvavimu ir bendradarbiavimu.
Partneriai
- Asociacija „Langas į ateitį“ (Lietuva).
- Šiaurės šalių partneriai: Šiaurės šalių suaugusiųjų mokymosi tinklas (Suomija), IT-Guide (Švedija).
- Įvairios Lietuvos suinteresuotosios šalys, įskaitant politikos formuotojus, bibliotekas ir mokyklų bendruomenes.
Pagrindiniai renginiai ir veikla
- Planuojama rengti temines darbo grupes ir seminarus, mokomuosius vizitus.
- Projektas apims mentorystės sistemos ir metodologijos sukūrimą, bandomųjų dalyvių atranką, dviejų mentorystės modelių išbandymą ir sistemos atnaujinimą remiantis grįžtamuoju ryšiu, modelio taikymą Lietuvoje ir galimai kitose šalyse.
- Projekte numatyta išsami veiklos sklaida, kuria siekiama didinti informuotumą ir dalytis patirtimi bei žiniomis, skatinti gebėjimų stiprinimą ir naujų tinklų bei partnerysčių kūrimąsi.
Norėtumėte prisijungti prie iniciatyvos, bet turite klausimų?
Susipažinkite su mūsų parengtomis rekomendacijomis, mentorystės modelio įgyvendinimo gairėmis, atsakymus galite rasti ir prie dažniausiai užduodamų klausimų.
Rekomendacijos organizacijoms
- Viešosioms bibliotekoms ir kitoms institucijoms, kuriose jaunieji savanoriai rengs konsultacijas senjorams
- Organizacijoms, kurios veikia socialinėje srityje, organizuoja savanorišką darbą ar teikia pagalbą senjorams
- Senjorų organizacijoms
- Ugdymo įstaigoms
Gairės savanoriams
- Kaip padėti senjorams atrasti skaitmeninį pasaulį?
- Ką daryti atėjus į konsultacijų vietą?
- Konsultacijų tema – išmanieji įrenginiai
- Konsultacijų tema – saugumas ir skaitmeninės technologijos
Džiaugiamės, jog palaikote iniciatyvos „Skaitmeninės atskirties mažinimas keičiantis kartų patirtimi“ idėją! Kviečiame užpildyti šią formą ir Jūsų atstovaujamos organizacijos pritarimą iniciatyvai paviešinsime šioje projekto svetainėje.